ورود | راهنما | فارسي سه​شنبه، 26 تیر 1403
 
 
سفارش  

پرداخت اینترنتی چیست؟

پرداخت اینترنتی به پرداختن پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می شود به طوری که این پرداخت بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک یا فروشگاه و از طریق اینترنت انجام شود. در واقع خریدار با استفاده از کارت بانکی خود می تواند از اینترنت خرید کند و پول آن را همان موقع پرداخت نماید.

 

درگاه اينترنتي بانک ملت

 

فرآیند پرداخت اینترنتی

فرايند پرداخت وجه در اين روش بدين گونه است که ابتدا مشخصات اوليه خود را در سايت رانندگي ثبت مي‌‌کنيد و پس از پردازش موارد وارد شده به سمت درگاه پرداخت الکترونيکي بانک ملت هدايت مي‌‌شويد، در اين درگاه اطلاعات خواسته شده شامل شماره کارت، رمز دوم اينترنتي و کد CVV2 را وارد مي‌‌کنيد و پس از بررسي صحت موارد وارد شده مبلغ در حساب بانک واريز مي‌‌شود و شما به سمت سايت رانندگي هدايت مي‌‌ٍشويد، چنانچه موارد فوق همگي با موفقيت انجام شده باشد و «تراکنش با موفقيت انجام شده باشد» نام کاربري و رمز عبور استفاده از سايت فعال مي‌‌شود و طي درخواستي از بانک خواسته مي‌‌شود مبلغ مرتبط به سفارش به حساب سايت رانندگي واريز شود.

نکته 1: شيوه فوق شيوه مشترک براي پرداخت الکترونيکي در همه سايت‌‌ها مي‌‌باشد و شما رمز اينترنتي و کد CVV2 را تنها در درگاه (سايت) بانک وارد مي‌‌کنيد و نه در سايت سفارش دهنده.

نکته 2: چناچه به هر دليلي  تراکنش با موفقيت انجام نشد، نگران نباشيد، پول شما در حساب بانک قرار دارد و حداکثر تا 48 ساعت بعد به حساب شما عودت داده خواهد شد.

 

صفحه کليد امن راهي جهت جلوگيري از شناسايي رمز شما توسط برنامه‌‌هاي مخرب

صفحه کليد امن

جهت امنيت بيشتر در هنگام وارد نمودن رمز و ساير مشخصات مي‌‌توانيد از صفحه کليد امن در درگاه استفاده نماييد، به اين ترتيب امکان شناسايي رمز وارد شده به کمترين حد خود مي‌‌رسد.


 

شماره 16 رقمي درج شده بر روي کارت

1- شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت

این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملی در عکس زیر آمده است.

 

2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

جهت امنيت بيشتر، براي خريدهاي اينترنتي شما نيار به رمز دوم يا رمز اينترنتي کارت خود داريد، دقت نماييد اين رمز با رمزي که هنگام استفاده از دستگاه‌‌هاي خودپرداز وارد مي‌‌کنيد متفاوت است، حتي چنانچه داراي اينترنت بانک باشيد، اين رمز با رمز اينترنت بانکتان هم متفاوت است.

در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

 • اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.

 • به شعبه بانک خود مراجعه کنید و بگویید می خواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمایی می شوید.


 

کد شناسايي دوم يا CVV2 يک عدد 3 يا 4 رقمي است که بر پشت کارت حک شده است

3- کد CVV2

کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) مانند شماره‌‌ي 16رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملی 4 رقمی است و محل آن را در تصوير فوق مشاهده می نمایید.

در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV2 به صورت رقم 17، 18 و 19 بعد از 16رقم شماره کارت حک شده است.

 

4- تاریخ انقضاء

تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشید. از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.

 

مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی

سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک های عامل به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده و کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید. اما با این وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خرید اینترنتی به وقوع بپیوندد.

مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.

معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب فروشنده واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک است.

نهایتاً خود بانک می باید مغایرت ها را رفع کند. منتظر بمانید و اگر تا 48 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با پشتیبانی سایت فروشنده و یا بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

 

جهت هرگونه راهنمايي در مورد پرداخت اينترنتي مي‌‌توانيد، از ساعت 9 تا 17 (پنج‌‌شنبه‌‌ها 9 تا 13) با شماره تلفن 88314945 با ما تماس بگيريد.

    
سفارش  

راهنمايي سريع پرداخت

جهت سهولت پرداخت براي هنرجويان، 3 شيوه پرداخت در سايت قرار داده شده است و بسته به تمايل مي‌‌توانيد از يکي از روش‌‌هاي زير اقدام نماييد:

 

1- پرداخت آنلاين  (اينترنتي)

 • پرداخت توسط کليه کارت‌‌هاي عضو شتاب

 • پرداخت آنلاين از طريق درگاه اينترنتي بانک ملت

 • نياز به رمز دوم اينترنتي و کد CVV2

 • صدور بلافاصله کد هنرجويي و رمز عبور براي دسترسي به سايت


پرداخت اينترنتي - پرداخت اينترنتي و دريافت همزمان کد هنرجويي

2- واريز به حساب (نقدي):

 • پرداخت با مراجعه به کليه شعب بانک ملت

 • امکان پرداخت توسط اينترنت بانک ملت

 • ثبت شماره ارجاع بانک در بخش سفارش سايت رانندگي

 • زمان متوسط 2 ساعت براي فعال شدن کد هنرجويي و رمز عبور (تا حداکثر 48 ساعت بسته به زمان استعلام بانک)

پرداخت نقدي

3- پرداخت كارت به كارت:

 • پرداخت توسط کليه کارت‌‌هاي عضو شتاب

 • امکان پرداخت توسط اينترنت بانک دارنده کارت

 • پرداخت از طريق باجه‌‌هاي خودپرداز تمامي بانک‌‌هاي عضو شتاب

 • ثبت شماره ارجاع خودپرداز در بخش سفارش سايت رانندگي

 • زمان متوسط 2 ساعت براي فعال شدن کد هنرجويي و رمز عبور (تا حداکثر 48 ساعت بسته به زمان استعلام بانک)

پرداخت کارت به کارت
 
 
پرداخت اينترنتي با همکاري بانک ملت
پرداخت اينترنتي با همکاري پرداخت ایمن زرین
 
     

 

© ۱۳۸۴ - ۱۳۹۹ - كليه حقوق محفوظ است | گروه ريزسامانه‌هاي نماديس

نقل و استفاده از مطالب اين سايت بدون اجازه كتبي مولف ممنوع است.